Aronia Czarnoowocowa - Nero

Królowa przeciwutleniaczy. Jagoda, która
pomaga w walce z chorobami cywilizacyjnymi

DAMISOL - nawóz w płynie

DAMISOL - nawóz do żywopłotu w płynie

Dlaczego wybrać roztwór odżywczy do żywopłotu DAMISOL?

Najlepszym rozwiązaniem sztucznego nawożenia roślin są obecnie nawozy sztuczne w płynie. Nawozy sztuczne w płynie, lub też roztwory odżywcze, można stosować wraz z nawadnianiem, w formie opryskiwania.

 

Roztwór odżywczy jest skoncentrowany, jego skład określił hodowca żywopłotu. Jedno opakowanie zawiera 0,4 l skoncentrowanego roztworu odżywczego.

 

Dlaczego jest roztwór odżywczy DAMISOL wyjątkowy?

Damisol - tekuté hnojivo - výživový roztok

Jego skład został określony w ten sposób, żeby przede wszystkim wspomagał:

1.    przyspieszenie wytworzenia systemu korzeniowego
2.    wytworzenie gęstego i nieprzeźroczystego systemu liści i gałązek bocznych

 

Rośliny do szybkiego wzrostu potrzebują jakościowej gleby i nawożenia. Zwłaszcza, jeżeli w pobliżu znajduje się słaba, gliniasta, piaszczysta lub kamienista gleba. Jednak tempo jego wzrostu będzie o połowę niższe niż podajemy.  W takich przypadkach roztwór odżywczy DAMISOL jest niezbędny!

 

Stosowanie roztworu odżywczego Damisol:

Przy jesiennym sadzeniu  stosujemy zaraz przy sadzeniu, wiosną przed spulchnianiem, na glebę pod roślinami aplikujemy roztwór wody i DAMISOLu, a w ciągu roku polecamy 2x - 3x stosować DAMISOL w formie opryskiwania - to zapewni wytworzenie gęstego, liściastego porostu.

 

Jest bardzo ważne już przy sadzeniu stosować roztwór DAMISOL w celu rozwoju gęstego systemu korzeniowego, który zapewni lepsze wchłanianie substancji odżywczych dla szybkiego wzrostu.

DAMISOL - nawóz do żywopłotu w płynie

Zalecane dozowanie:

 1. Przy sadzeniu i przy aplikacji należy stworzyć roztwór wodny 0,15% , tzn. jedno opakowanie wystarczy na 275 litrów wody – przy stosowaniu 1 litra roztworu dla 1 rośliny opakowanie wystarczy na 275 roślin.
  1,5 dl na 100 l wody
   
 2. Przy aplikaci opryskiwaniem (aplikacja na liście) potrzebujemy 0,2% - 0,3% roztwór.
  Okres: maj - wrzesień 1x / mies.
  Rozcieńczanie: 0,2 - 0,3%,  2 - 3 dl na 100 l wody
  Jedno opakowanie DAMISOLu wystarczy na cały rok dla 300 sadzonek


Data użycia: 3 lata od daty produkcji podanej na opakowaniu
Okres gwarancji: 2 lata

W przypadku zainteresowania roztworem DAMISOL można zamówić wraz z roślinami  – lub osobno i liczyć z najniższą stawką za wysyłkę.

Cena jednego opakowania DAMISOL (400 ml) to 21,90 zł. + koszt wysyłki

 

 

 

Zdielic

Oferowane sadzonki hodujemy i magazynujemy w idealnych warunkach. Terminy, kiedy można sadzić rośliny:

sty lut mar kwi maj cze lip sie wrz paź lis gru
     

Oświadczenie: Podane wartości przyrostu są ważne tylko przy zachowaniu technologii uprawy i przy potrzebnej ilości substancji odżywczych, wody i słońca. Przy bardzo słabej glebie lub sadzeniu roślin w nieodpowiednim miejscu (np. w cieniu) przyrost może być wolniejszy niż podane przez nas wartości.

Wyjaśnienie:
Chociaż jagody aronii zawierają wiele substancji dobrze wpływających na zdrowie i w niektórych krajach należą do grona roślin leczniczych, samo spożywanie owoców i produktów z nich pochodzących nie gwarantuje zachowania dobrego zdrowia.
Jagody aronii nie są panaceum i nie mogą zastąpić lekarstw.
Spożywanie aronii nie wystarczy do zapobiegnięcia przed chorobami, ale ma pozytywny wpływ na układ odpornościowy i ogólny stan zdrowia.